Ekozabawy i ekociekawostki dla wszystkich!

Pamiętacie ubiegłoroczną Eko Strefę podczas Biegu Jacka? W tym roku powróci w odmienionej i rozbudowanej odsłonie.  Wspólnie z ZUO – sponsorem głównym Ekologicznych Biegów dla dzieci zapraszamy do odwiedzenia zielonej Eko Strefy, która powstanie w dniu biegu w miasteczku biegowym tuż przy stadionie piłkarskim.

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Dla dzieci i młodzieży arcyciekawe warsztaty dot. prawidłowej segregacji odpadów, moc gier, zabaw i konkursów z nagrodami  o tematyce związanej  z ekologią, środowiskiem naturalnym i ochroną przyrody.

Zakład Utylizacji Odpadów zaprasza także do strefy relaksu, gdzie wytchnienie znajdzie każdy biegacz. Na leżakach, pufach ogrodowych, z muzyką w tle, chłodząc się smaczną i zdrową siedlecką kranówką od PWiK Siedlce. Tu po prostu trzeba być!

Ponadto strefa ekologicznej twórczości, tworzenie mandali z ekologicznych materiałów, ścieżki edukacyjne, liczne gry zręcznościowe i ruchowe dla całych rodzin, bocianie ciekawostki, prezentacja najciekawszych krajoznawczo zakątków Siedlec i okolic.

Eko Strefę współtworzą: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o/Siedlce, Nadleśnictwo Sokołów Podlaski, Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL, PTTK Oddział „Podlasie” w Siedlcach, Grupa Ekologiczna.

Będzie mnóstwo dobrej ekozabawy, ekociekawostek, ekokonkursów i ekonagród! A wszyscy zostaną ekozwycięzcami!

Do Eko Strefy zapraszamy w niedzielę 27 sierpnia już od 8 rano.