Ekologia z klasą po raz czwarty

Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży szkolnej to główny cel cyklu warsztatów „Ekologia z klasą” organizowanych przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach.

Jest to już czwarta edycja bezpłatnych warsztatów, które odbywają się w ramach kampanii „Siedlce? Naturalnie!”. W ubiegłym roku ZUO przeprowadziło aż 500 godzin zajęć.

Uczestnicy projektu  to uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i  średnich. Podczas warsztatów w ciekawej i przystępnej formie poznają zasady prawidłowej segregacji odpadów, dbania o środowisko naturalne. Autorski program edukacyjny dostosowany jest do wieku i poziomu wiedzy uczestników. Gry i zabawy, ćwiczenia praktyczne, a także ciekawe dyskusje poruszają m. in. kwestie  wpływu każdego z nas na środowisko, potrzeby selektywnej zbiórki odpadów, recyklingu.

W roku szkolnym 2019/2020 formuła warsztatów została poszerzona, obejmuje swoim zasięgiem nie tylko placówki pedagogiczne na terenie miasta Siedlce, ale również ościennych gmin: Siedlce, Zbuczyn, Wiśniew, Paprotnia, Suchożebry, a także Miasta Sokołów Podlaski.

Tegoroczną nowością są także wykłady prowadzone wspólnie z Nadleśnictwem Siedlce, dzięki czemu program zajęć jest jeszcze bogatszy i ciekawszy.

Na zajęcia można zapisywać się telefonicznie 505 912 171 lub drogą mailową: k.korniluk@zuo.siedlce.pl 4. Edycja projektu potrwa do kwietnia 2020 roku.