Eko Budżet na półmetku

Za nami 6 miesięcy rywalizacji w konkursie Eko Budżetu. Stworzyliśmy listę 12 projektów zagospodarowania terenu o wartości około 100 000 zł każdy. W wyniku głosowania zostały wybrane 4 najlepsze propozycje, które najbardziej przypadły mieszkańcom Siedlec do gustu.
Sektor I – Park Trampolin, przy Amfiteatrze
Sektor II – Plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna, przy ulicy Jagiełły
Sektor III – Infrastruktura rowerowa (stojaki, stacje naprawcze), cały sektor
Sektor IV – Urządzenia do Streetworkout’u, nad Zalewem

Łącznie oddano ok. 8000 głosów. O tym, który projekt zostanie finalnie zrealizowany zdecyduje najwyższy współczynnik segregacji odpadów osiągnięty w danym sektorze za cały rok 2017. Co miesiąc na stronie www.zuo.siedlce.pl aktualizujemy informację o wysokości tego współczynnika w poszczególnych sektorach. Na półmetku konkursu rywalizacja wygląda następująco:

Sektor I – 10,29%
Sektor II – 17,78%
Sektor III – 21,05%
Sektor IV – 19,83%

Cel Eko Budżetu to zwiększanie świadomości dot. selektywnej zbiórki odpadów wśród Siedlczan i w efekcie  podniesienie współczynnika segregacji odpadów w naszym mieście. Dlaczego to takie ważne? Otóż dlatego, że za zbyt niski poziom recyklingu przewidziane są dotkliwe kary finansowe, za które przyjdzie zapłacić nam wszystkim. Samorządy muszą do 2020 roku osiągnąć poziom 50%. W Siedlcach za rok 2016 wyniósł on ok. 18%. Jest to wyzwanie, które podejmujemy wspólnie.

Zapraszamy Was do aktywnego uczestnictwa w projekcie Eko Budżet.

Segregujmy śmieci świadomie i odpowiedzialnie.